Promocja na domeny: domeny z kontem FREE .pl – 9,90 zł .eu – 9,90 zł .com.pl – 7,90 zł .waw.pl – 2,90 zł

Potwierdzenie adresów e-mail dla domen globalnych

Pomoc

Potwierdzenie adresów e-mail dla domen globalnych

Abonenci domen globalnych (np. .com lub .net) muszą potwierdzić kontaktowy adres e-mail po wykonaniu operacji na swojej domenie. Wiadomość weryfikacyjna jest wysyłana w przypadku:

  • rejestracji nowej domeny globalnej (.com, .net, .org, .biz, .info lub .name)
  • transferu domeny globalnej do innego operatora,
  • zmiany danych abonenta.

Jak potwierdzić swój adres?

Potwierdzenie danych kontaktowych odbywa się pocztą elektroniczną. Na adres e-mail podany w panelu domenowym Dobryhosting jest wysyłana wiadomość z linkiem. Aby potwierdzić adres, wystarczy kliknąć w link znajdujący się w wiadomości.

W przypadku zmiany abonenta domeny (tzw. cesji) wiadomość z linkiem jest wysyłana na adres e-mail nowego abonenta domeny.

 

Ile czasu jest na potwierdzenie?

Wiadomość z linkiem weryfikacyjnym jest wysyłana w dniu dokonania operacji na domenie. Jeżeli abonent nie kliknie w link, wiadomość zostanie wysłana ponownie 5 dni, 10 dni oraz 13 dni po wykonaniu operacji.

Potwierdzenie adresu e-mail jest możliwe w ciągu 15 dni od momentu wykonania operacji na domenie. W przypadku niepotwierdzenia adresu, domena zostanie zablokowana. Funkcjonowanie domeny zostanie przywrócone, jak tylko abonent potwierdzi dane.

 

O czym warto pamiętać?

W celu zapewnienia ciągłości działania domeny sprawdź czy adres e-mail podany w panelu domenowym Dobryhosting jest aktualny. Upewnij się, czy masz dostęp do skrzynki odbiorczej. Dokonując zmian na domenie nie zapomnij sprawdzić czy wiadomość z linkiem nie trafiła do folderu ze spamem.