Promocja na domeny: domeny z kontem FREE .pl – 9,90 zł .eu – 9,90 zł .com.pl – 7,90 zł .waw.pl – 2,90 zł

Jak wybrać nazwę domeny?

Pomoc

Jak wybrać nazwę domeny?

Nazwa, jaką wybierzesz rejestrując domenę, ma duży wpływ na to, ilu użytkowników będzie w przyszłości odwiedzać witrynę. Główna zasada, jaką należy się kierować mówi, że domena ma ułatwiać, a nie utrudniać dotarcie do strony. Co to oznacza w praktyce?

  • Domena powinna być możliwie krótka, maksymalnie do 8 – 9 znaków. Im krótsza nazwa, tym łatwiej ją zapamiętać i wpisać w pasku adresu przeglądarki.
  • W miarę możliwości unikaj dodatkowych elementów adresu, takich jak przedrostek „e-„ czy sufiks „24”. One również utrudniają zapamiętanie domeny i mogą prowadzić do pomyłek.
  • Zrób test telefonu. Sprawdź czy Twój rozmówca jest w stanie bezbłędnie zapisać nazwę, którą przekażesz mu w rozmowie telefonicznej.
  • Wybierając rozszerzenie domeny, zastanów się gdzie mieszka większość potencjalnych użytkowników Twojej witryny. Dla internautów z Polski, domyślną końcówką jest .PL. Mieszkańcy krajów europejskich najczęściej posługują się własnymi domenami narodowymi lub domeną .eu. W skali całego internetu, najbardziej uniwersalne jest rozszerzenie .com.
  • Najpopularniejszym rozszerzeniem w Polsce jest .pl. Dla wielu internautów to domyślna końcówka, którą wpisują niejako automatycznie.
  • Prowadzisz działalność na rynku lokalnym? Zastanów się nad rejestracją domeny regionalnej z nazwą miasta lub regionu. Wiele atrakcyjnych nazw wciąż pozostaje wolnych.
  • Planujesz ekspansję poza Polskę? Masz do dyspozycji domeny .com, .eu oraz większość domen narodowych, przypisanych do poszczególnych krajów. Pełną listę znajdziesz na stronie z domenami narodowymi.

Przeczytaj więcej na naszym blogu