Promocja na domeny: domeny z kontem FREE .pl – 9,90 zł .eu – 9,90 zł .com.pl – 7,90 zł .waw.pl – 2,90 zł

Jak korzystać z FTP?

Pomoc

Jak korzystać z FTP?

Protokół FTP umożliwia przesyłanie plików na serwer oraz pobieranie ich na dysk komputera. Dzięki temu swoje konto hostingowe możesz wykorzystać jako dysk w chmurze – wysłać pliki i mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia, podłączonego do sieci. Możesz również udostępniać pliki innym osobom, wysyłając im link.

Do wysyłania plików na serwer i pobierania ich na dysk twardy komputera potrzebny będzie klient FTP. To program komputerowy, który pozwala połączyć się z serwerem i wymieniać pliki korzystając z protokołu FTP.

Popularnymi klientami FTP są programy Total Commander oraz FileZilla, dostępny za darmo na stronie filezilla-project.org. Po zainstalowaniu klienta FTP musisz skonfigurować połączenie czyli wprowadzić do programu kilka informacji:

Serwer – nazwa serwera lub jego adres IP. Możesz również użyć domeny internetowej, połączonej z kontem.

Nazwa użytkownika – login, którego używasz podczas logowania do panelu hostingowego Dobryhosting.

Hasło – logując się po raz pierwszy wpisz to samo hasło, którego używasz w panelu hostingowym Dobryhosting. Później możesz je zmienić.

Port – w tym polu należy wpisać wartość 21

Po zalogowaniu możesz zarządzać plikami znajdującymi się na koncie hostingowym – tworzyć i usuwać katalogi, przenosić pliki i wgrywać nowe z dysku komputera.

W panelu hostingowym możesz zmienić hasło dostępu do swojego konta FTP oraz stworzyć nowe konto, jeśli chcesz dać dostęp do plików kolejnym osobom.

Zobacz również