Promocja na domeny: domeny z kontem FREE .pl – 9,90 zł .eu – 9,90 zł .com.pl – 7,90 zł .waw.pl – 2,90 zł

Co oznaczają parametry hostingu?

Pomoc

Co oznaczają parametry hostingu?

Opis i wyjaśnienie najważniejszych parametrów kont hostingowych i serwerów w Dobryhosting.

  • Pojemność konta hostingowego (wyrażona w megabajtach lub gigabajtach) to ilość miejsca na dysku twardym serwera, jaką klient ma do dyspozycji. W Dobryhosting Pojemność jest wykorzystywana do przechowywania plików tworzących stronę i plików wgranych przez protokół FTP. Wiadomości e-mail i załączniki korzystają z osobnego limitu miejsca.
    Duża pojemność konta jest wymagana przez zaawansowane strony internetowe, zawierające multimedia (zdjęcia, wideo), takie jak sklepy internetowe lub często aktualizowane serwisy z newsami.
  • Limit transferu określa ilość danych, jakie mogą zostać wysłane do i z serwera. Strony zawierające dużo zdjęć lub plików udostępnionych do pobrania wymagają dużego limitu transferu. Podobnie z witrynami, które odwiedza wielu internautów. Wysoka liczba odwiedzin może sprawić, że nawet prosta strona szybko wyczerpie limit.
  • Bazy danych MySQL to specjalny rodzaj plików, przechowujących informacje na temat strony. Baza danych pozwala na udostępnienie wielu funkcji użytkownikom witryny (takich jak wyszukiwarka) oraz sprawia, że strona zajmuje znacznie mniej miejsca na serwerze.
  • Liczba obsługiwanych stron www określa ile samodzielnych witryn można uruchomić korzystając z jednego konta hostingowego. Brak limitu oznacza, że klient może uruchomić dowolną liczbę stron internetowych pod warunkiem, że na koncie wystarczy miejsca na przechowywanie plików tych stron.
  • Konta FTP – FTP czyli File Transfer Protocol umożliwia wysyłanie plików na serwer i ich pobieranie. Po zalogowaniu się do serwera użytkownik może wgrać pliki i przekazać odbiorcy sam adres URL, umożliwiający pobranie danych. Korzystanie z FTP przypomina zatem popularne usługi takie jak Dropbox czy Dysk Google.
  • Okres testowy to czas, kiedy klient może wypróbować konto hostingowe bez ponoszenia opłaty za aktywację. W tym czasie można zaznajomić się z panelem administracyjnym, wgrać na serwer pliki swojej strony i sprawdzić, czy hosting jest w stanie obsłużyć witrynę. W Dobryhosting okres testowy trwa 14 dni, a klient ma do dyspozycji pakiety hostingowe z pełnymi parametrami.

Przeczytaj więcej na naszym blogu